Konserwacja podwozia Tarnów

Konserwacja samochodu Technologia WAXOYL®

Wieloletnie doświadczenie

Szwajcarska marka WAXOYL®, istnieje od ponad 80 lat i jest światowym liderem produkcji zabezpieczeń antykorozyjnych dla samochodów nowych i używanych.

Zabezpieczenia antykorozyjne WAXOYL® są stworzone na bazie wosków, tworzą długotrwałą, trwale elastyczną powłokę ochronną z efektem samoleczenia bardzo mocno związaną z podłożem, nie pękają, nie kruszą się, nie odpadają. Są ekologiczne, w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego, zachowują elastyczność i gładkość nawet w bardzo niskich temperaturach. Występują w dwóch odmianach: bezbarwnej i matowej czarnej i są niemal bezwonne.

Jak wyglądaproces konserwacji?

Jak krok po kroku wygląda proces konserwacji podwozia wykonywany w naszej firmie?


Demontaż

Demontaż kół, nadkoli, plastików, listew progowych i osłon termicznych, a w razie potrzeby zderzaków, układu wydechowego, zbiornika paliwa oraz całego tylnego zawieszenia.

Oczyszczanie podwozia

Wieloetapowe oczyszczanie chemiczne podwozia wraz z dokładnym myciem gorącą wodą.

Osuszenie podwozia

Osuszenie sprężonym powietrzem oraz dmuchawami ciepłego powietrza i pozostawienie do dalszego samoczynnego wyschnięcia.

Usunięcie korozji

W zależności od potrzeb dokładne mechaniczne usunięcie ognisk korozji z wykorzystaniem obijaków igłowych, szlifierek itd.

Neutralizacja rdzy

Zabezpieczenie podkładem reaktywnym, preparatem wnikającym głęboko w skorodowaną powierzchnię, neutralizującym rdzę i chroniącym przed korozją, zabezpieczającym przed dalszym korodowaniem oraz tworzącym powłokę ochronną.

Odświeżenie zawieszenia

W przypadku takiej potrzeby oczyszczenie, zabezpieczenie i pokrycie farbą skorodowanych elementów zawieszenia oraz tzw. kołyski.

Aplikacja zabezpieczenia

Aplikacja zabezpieczenia antykorozyjnego na elementy podwozia i do profili zamkniętych, podłużnic, progów, drzwi oraz klap z wykorzystaniem pistoletu ciśnieniowego, specjalnych dysz i lanc, umożliwiających dostęp do najtrudniej dostępnych miejsc.

Montaż

Montaż zdemontowanych części i osłon z wykorzystaniem kompletu nowych elementów montażowych (jeżeli jest taka potrzeba).

Mycie nadwozia

Mycie nadwozia zabezpieczanego samochodu w wykorzystaniem piany o neutralnym pH.

Masz pytania?